“DND KONSEPTİ” NEDİR?

DND Konsepti, insanların deprem sel ve bunun gibi acil durumlarda huzur ve emniyet içerisinde insanca yaşayacakları mobil binalarla , idari binalar, okul ve diğer olmazsa olmaz yapıların inşasını en basite indirerek , olağanüstü şartlardaki toplum hayatını en kısa sürede tüm kolaylık tesisleri ile  normal hayata döndürmek için tasarlanmıştır.
Katlanabilir ve modüler yapısı, önceden depolanabilme özelliği ile oldukça ekonomik olan D&D evleri, beklenmedik bir şekilde gelişen ya da planlanmış koşullarda ortaya çıkan; doğal afetler, acil durumlar, çatışma ve karışıklıklar, askeri operasyonlar, yeniden yapılanma, iskan ve geliştirme projelerinde hızla kurulabilen özellikleri ile  etkin çözümler sunar.
Konseptin en önemli özelliği ; Acil Durumlara Hazırlık “Emergency Prepradness” için ana unsurlardan biri olan barınma ve tesis ihtiyaçlarını önceden ve çok ufak bir alanda depolayıp kullanıma hazır tutabilmesi ve ihtiyaç halinde de inanılmaz bir hızla kullanılabilmesidir.

 

Tamamı için tıklayınız

TASAM Afrika Enstitüsü, alanında önemli bir boşluğu dolduracak, yapmakta olduğu sosyal, ekonomik, siyasi ve kültürel çalışmalarla, Afrika'nın geleceğine projektör tutacaktır. (TASAM Başkanı Süleyman ŞENSOY)